Новости

Налоговая революция – 2020: Минфин обсудил с бизнесом имплементацию Закона № 466

03.06.2020 / 11:50

Питання опрацювання змін до Закону № 466, плани щодо податкової політики на поточний рік, в тому числі з урахуванням потреб окремих галузей обговорили в п’ятницю 29 травня на онлайн-зустрічі АСС представники бізнесу з заступником Міністра фінансів Світланою Воробей.

«Одна з головних задач Мінфіну – вдосконалення податкової системи в тісній співпраці з бізнесом. Ми розуміємо, що наші фінансові можливості наразі обмежені, але ми зобов’язані підтримувати бізнес-спільноту через вдосконалення процедур адміністрування, в тому числі через тимчасове пом’якшення правил оподаткування. І тільки відкритий діалог з бізнесом надасть нам можливість скоординувати нашу роботу і забезпечити формування стабільної і передбачуваної податкової системи», – зазначила Світлана Воробей.

Практичне впровадження норм Закону № 466 та робота над вдосконаленням його положень, а також імплементація його норм на рівні підзаконних нормативних актів – нагальні питання, які сьогодні турбують бізнес.

Нагадаємо, що за ініціативою Офісу Президента України створено робочу групу з питань опрацювання змін до податкового законодавства.

Заступник міністра повідомила, що Мінфін в цілому підтримує прийняття Закону № 446, оскільки він закріплює багато положень, які допоможуть вирівняти конкурентне середовище та зробити податкові правила більш прозорими. Втім деякі положення трактуються бізнесом і контролюючими органами по-різному і тому потребують редакційного доопрацювання, а деякі норми доцільно відтермінувати в часі, щоб і бізнес, і контролюючі органи мали достатньо часу для підготовки до їх практичного застосування.

«Ми повинні в рамках робочої групи спільно розробити якісний законопроєкт, який би дозволив швидко і з найменшими втратами для бізнесу імплементувати нові законодавчі ініціативи», – акцентувала увагу Світлана Воробей.

Учасники зустрічі також обговорили деякі галузеві податкові аспекти. Зокрема, про оподаткування в агросекторі, телекомгалузі, тютюнових та горілчаних виробів. Крім того, йшлося про деякі нюанси запровадження безкоштовного фіскального додатка для програмного РРО.

На завершення Світлана Воробей подякувала бізнесу за активну участь та запросила продовжити співпрацю в рамках робочих груп та Експертній раді при Міністерстві фінансів.