Новости

Отпуск по беременности и родам: можно ли пойти позже положенных сроков?

03.06.2020 / 18:30

ГУ Держпраці у Рівненській області роз’яснило, що відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно до ст. 179 КЗпП та ст. 17 Закону України «Про відпустки» є соціальною оплачуваною відпусткою і підставою для її надання є медичний висновок (листок непрацездатності), який видається за місцем спостереження за вагітною жінкою відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455.

Відповідно до ст. 25. Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить:

– 126 календарних днів (70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів; строк з якого виникає право на отримання допомоги – з 30 тижня вагітності);

– 140 календарних днів (70 календарних днів до пологів і 70* календарних днів після пологів у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей; строк з якого виникає право на отримання допомоги – з 30 тижня вагітності,);

*додатково до листка непрацездатності по вагітності та пологах (56 календарних днів), наданого на загальних підставах, видається листок непрацездатності ще на 14 календарних днів

– 180 календарних днів (90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів жінкам, віднесеним до 1 — 3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; строк з якого виникає право на отримання допомоги – з 27 тижня вагітності);

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания