Новости

COVID-19: НДС-преференции для товаров медицинского назначения

04.06.2020 / 09:30

Наталія СУХАРЕВА, аудитор ID Legal Group

Підстави для звільнення від оподаткування ПДВ товарів медичного призначення, пов’язаних з COVID-19, передбачені Законом України від 30.03.2020 р. № 540. Зокрема, викладено у новій редакції п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, за яким пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів, медичних виробів, включених до Переліку №224.

Зауважимо, що норми п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ застосовуються до операцій, здійснених в період з 17.03.2020 р. і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину.

Але аби скористатися пільгою в оподаткуванні, необхідно вчинити такі дії:

  • скласти та зареєструвати ПН на операції з постачання товарів, які звільняються від оподаткування ПДВ, із зазначенням у графі «складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини помітки «без ПДВ»;
  • відобразити інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності шляхом складання Розрахунку сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

У разі отримання передоплати від покупців у період з 17.03.2020 р., на суму якої вже виписано ПН та зареєстровано у ЄРПН, а відвантаження товарів ще не відбулося, до таких накладних необхідно скласти розрахунки коригування з урахуванням пільги.

Якщо в ПН було зазначено лише найменування товарів, які стали пільгованими, їх слід прибрати з такої ПН шляхом складання до неї розрахунку коригування (тобто повністю її анулювати) і скласти на такі товари нову ПН з правильною інформацією (тобто без ПДВ і з датою старої ПН) із зазначенням коду причини коригування «103», який відповідає причині, у зв’язку з якою здійснюється коригування.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания