Новости

Электронные акцизные марки: заказ за май выполнен на 100 %

04.06.2020 / 09:00

Відомо, що з 1 травня 2020 року введено в обіг новий зразок марки акцизного податку для алкогольних напоїв. Попри карантинні заходи, введені у зв’язку зі спалахом пандемії COVID-19, Поліграфічний комбінат «Україна» на 100 % виконав державне замовлення на виготовлення електронних акцизних марок.

За даними Міністерства фінансів, наданими Держаною податково службою, виготовлено, пройшло держане приймання та підготовлено до відвантаження близько 70 млн штук марок нового зразка, з яких на кінець місяця вибрано вже майже 17 млн штук електронних марок. При цьому найбільшу кількість марок вибрали виробники та імпортери з Вінницької, Одеської областей та м. Києва.

Відмінністю марки акцизного податку нового зразка є наявність на марці реквізитів виробника марки, QR-коду та штрих-коду. Такі новації дадуть змогу посилити боротьбу із незаконним обігом підакцизних товарів шляхом відстеження руху алкогольних напоїв за допомогою співставлення інформації із бази даних ДПС про видані марки та зчитані реєстраторами розрахункових операцій.

У подальшому передбачено залучення громадськості до контролю за обігом алкогольних напоїв через сканування QR-коду за допомогою мобільного додатка.