Новости

Ототожнення податковим органом подання уточнюючої декларації з погашенням податкового боргу не відповідає змісту та сутності п. 126.1 ст. 126 ПКУ

05.06.2020 / 08:30

Зміст положень ПКУ свідчить про те, що подання платником податків у встановленому порядку уточню­ючого розрахунку до податкової декларації не є формою сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу. Тому у контролюючого органу відсутні підстави для застосування штрафних санкцій, передбачених п. 126.1 ст. 126 ПКУ, розмір яких залежить від суми погашеного податкового боргу та кількості днів затримки його сплати.

Отже, платник податків під час подання уточнюючої податкової декларації реалізував своє право на усунення самостійно виявлених помилок і не здійснював при цьому фактичної сплати податкових зобов’язань, а тому притягнення його до відповідальності за погашення податкового зобов’язання з простроченням строку і фактичне ототожнення податковим органом  подання уточнюючої декларації з погашенням грошового зобов’язання (боргу) не відповідає змісту та сутності п. 126.1 ст. 126 ПКУ та покладає на платника додатковий тягар майнових зобов’язань за відсутності відповідного правового підґрунтя.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания