Новости

Санитарные и фитосанитарные мероприятия: Минэкономики о состоянии имплементации украинского законодательства к требованиям законодательства ЕС

05.06.2020 / 13:45

2 червня відбулася онлайн-конференція, на якій було обговорено стан імплементації українського законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів до європейських норм відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

«Загалом Україна має адаптувати до національного законодавства майже три сотні актів ЄС за такими напрямами, як: безпечність харчових продуктів та кормів, здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я рослин, державний контроль у зазначених сферах тощо. Наразі нами виконано 52 % таких завдань. Водночас очікується, що значна частина зобов'язань у сфері СФЗ, які у нас залишилися, буде виконана у поточному році», — зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко.

Так, заступник Міністра ознайомив присутніх із прогресом виконання Угоди, зокрема, щодо реєстрації у Верховній Раді проєкту закону «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», яким передбачено наближення законодавства до актів ЄС і впровадження в Україні світових стандартів у сфері здоров’я і благополуччя тварин (враховано вимоги 10 актів законодавства Європейського Союзу).

Крім того, поінформовано про підготовлені законопроєкти «Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами», «Про захист рослин», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів». Зазначені законопроєкти планується внести до Верховної Ради України у найближчі тижні.

Учасники заходу також узгодили терміни імплементації інструкцій щодо профілактики та боротьби з різними хворобами тварин.

Довідково
Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби, делегації Європейського Союзу в Україні, проєкту «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».