Новости

Охрана труда: Гоструда взывает к соблюдению безопасности в сфере строительства

10.06.2020 / 18:00

Під час проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері будівництва, інспекторами ГУ Держпраці у Херсонській області в березні 2020 р. було встановлено, що деякі керівники підприємств не знають, а відповідно не застосовують у своїй роботі НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», а саме: відповідальні особи з охорони праці не мають кваліфікаційного свідоцтва інженера з охорони праці (будівництво), яке дає право виконувати функції координатора з питань охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Керівники будівельних організацій та замовники не направляють у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про початок  виконання будівельних робіт на об’єктах.

Беручи до уваги вище викладене, ГУ Держпраці у Херсонській області нагадує, що відповідно до НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», якщо на будівельному майданчику будуть виконувати або виконують будівельні роботи два і більше підрядників (включаючи генерального підрядника), або підрядник і фізична особа, або фізичні особи, замовник або керівник будівництва призначає одного або кількох координаторів з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва. Координатори з питань охорони праці на стадії розробки проєктної документації та на стадії будівництва призначається до початку виконання цих робіт. Допускається суміщення обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координатора з питань охорони праці на стадії будівництва.

Координатор з питань охорони праці повинен пройти сертифікацію в незалежному органі, який проводить сертифікацію персоналу будівельної галузі.

 

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания