Новости

Налоговое администрирование: вопросы-ответы относительно новаций Закона № 466

13.06.2020 / 10:00

Головне управління у Чернівецькій області роз’яснює про такі новації у сфері податкового адміністрування.

Які зміни у законодавстві щодо стягнення заборгованості у платників податків?

Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до Глави 9 «Погашення податкового боргу платників податків».

Відповідно до прийнятих змін, зменшено з 60 до 30 календарних днів термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення (п. 1 ст. 95 Податкового кодексу).

Також скорочено терміни з двох до одного місяця, протягом яких платник податків може самостійно здійснити оцінку майна: (п. 12 ст. 95 Податкового кодексу).

Крім цього, доповнено підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави (ст. 93 Податкового кодексу). Відтепер, майно боржника може бути звільнено з податкової застави у разі:

1) отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення не лише суми податкового боргу, а й розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;

 

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания