Новости

Акт описи имущества: заключения судов о возможности судебного обжалования

16.06.2020 / 15:12

Олег НІКІТІН, адвокат ID Legal Group

ПКУ дає змогу платникам податків у межах строків позовної давності оскаржити будь-яке рішення податкового органу, яке порушує його права. Однак судова практика щодо оскарження певних рішень має протилежну позицію з цього питання.

Так, в справі № 560/495/19 адміністративні суди висловили одноголосну позицію щодо неможливості оскарження акта опису майна платника з огляду на норми КАСУ та ПКУ.

Платником оскаржувався акт опису його майна як рішення суб’єкта владних повноважень. При цьому ним не оскаржувалися ні податкова вимога, ні рішення податкового органу про проведення опису цього майна, ні дії податкового органу щодо проведення самого опису.

Суд першої інстанції за результатами розгляду позову платника закрив провадження в справі, мотивуючи тим, що опис майна платника проводиться за рішенням податкового органу, однак складений акт опису цього майна виключно містить його перелік, який підлягає опису і не відноситься до рішень суб’єкта владних повноважень (податкового органу) в розумінні норм КАСУ, які підлягають оскарженню.

Враховуючи, що в акті опису майна тільки фіксується його перелік, отже, на підставі цього акта не виникають будь-які правовідносини, і ним відповідно права платника не порушуються.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания