Новости

Повторная подача налоговым органом апелляционной жалобы: судебная практика восстановлении срока на обжалование

16.06.2020 / 15:26

Олег НІКІТІН, адвокат ID Legal Group

Пропонуємо до розгляду висновки судів щодо повторного подання апеляційної скарги податковими органами та поновлення строку на її подання із аргументацією відповідних органів про відсутність у них достатнього фінансування з держбюджету на сплату судового збору.

Ця тема є достатньо актуальною, оскільки, аналізуючи постанови КАС ВС за останні два з половиною роки, наявні в ЄДРСР, спостерігається необґрунтовано систематична закономірність повторного подання податковими органами апеляційних скарг (так би мовити «повторне подання») з одночасним направленням заяви (клопотання) про поновлення строку на її подання. Іноді також мають місце випадки неодноразового подання апеляційних скарг (тобто більше ніж два рази поспіль).

Протягом 2018 — 2020 рр. висновки адмінсудів у цій категорії справ містили однакову позицію щодо відсутності права податкових органів на подання повторної апеляційної скарги у будь-який час після повернення первинної скарги та відсутності підстав для поновлення строку на її повторне подання у зв’язку із недостатнім фінансуванням і, як наслідок, неможливістю своєчасної сплати судового збору. Така позиція полягає у такому.

Реалізація процесуального права однієї із сторін або іншого учасника справи на оскарження рішення суду першої інстанції передбачає наявність у них відповідного обов’язку щодо оформлення такої скаргивідповідно до вимог, встановлених КАСУ, у тому числі і щодо дотримання строків на оскарження, а також щодо вчинення усіх необхідних та можливих дій, пов’язаних з її поданням.

Це стосується і сплати судового збору при поданні такої скарги. При цьому відсутність відповідного фінансування з держбюджету щодо видатків на оплату судового збору не може впливати на дотримання строку щодо апеляційного оскарження судових рішень і, як наслідок, не є поважною підставою пропуску цього строку та не повинна призводити до порушення принципу правової визначеності, зокрема, стосовно набрання законної сили рішенням суду першої інстанції.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания