Новости

Налог на прибыль: новые разницы в «старой» декларации

17.06.2020 / 10:00

Офіс великих платників повідомляє, що в зв’язку з внесеними Законом № 466 змінами до Податкового кодексу України (далі — Кодекс) з 23.05.2020 р. дещо зазнали змін різниці, на які коригується фінансовий результат до оподаткування.

Розглянемо, що ж змінилось та як ці зміни відобразити в Декларації, яка ще не трансформувалась під нові різниці:

1) п. 140.4 ст. 140 розділу III Кодексу доповнено новою різницею (пп. 140.4.3), відповідно до якої фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі нерезидентів та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від такого нерезидента, за умови, що доля участі в капіталі нерезидента становить щонайменше 10 % протягом календарного року та такий нерезидент не входить до переліку держав (територій), визначених відповідно до пп. 39.2.1.2 ст. 39 цього Кодексу (крім держав (територій), з якими є чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування доходів).

До внесення змін до Декларації варто відображати нову різницю, визначену пп. 140.4.3 п. 140.4 ст. 140 Кодексу, у будь-якому зручному рядку додатка РІ до Декларації, яким передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування, із зазначенням цього факту у спеціальному полі декларації (графа «наявність доповнення»).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания