Новости

Отпуска/больничные: обзор текущих разъяснений ФСС и Гоструда

18.06.2020 / 16:13

Відпустка без збереження зарплати: чи зменшує така відпустка суму виплат за лікарняним?

Фонд соціального страхування України переконаний, що період перебування у відпустці без збереження заробітної плати вважається невідпрацьованим з поважних причин та виключається з розрахункового періоду при визначенні суми матеріального забезпечення від Фонду.

Строк такої відпустки у загальних випадках становить до 15 календарних днів на рік. Водночас на період накладеного карантину тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін може перевищувати 15 календарних днів. Зазначена норма регламентована частиною третьою ст. 84 КЗпП та частиною третьою ст. 26 Закону України «Про відпустки», відповідні зміни набрали чинності з 17.03.2020 р.

Незалежно від тривалості період відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін вважається невідпрацьованим з поважних причин, а отже, виключається з розрахункового періоду та не зменшує суму виплат за лікарняними від Фонду.

Зазначимо, розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) та допомоги по вагітності пологах залежить від середньоденного доходу працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин. Зокрема, до поважних причин належить відпустка без збереження заробітної плати.

Отримання лікарняних: як правильно вносити дані до заяви-розрахунку?

Фонд соціального страхування України надав роз’яс­нення щодо коректного внесення даних листків непрацездатності до заяви-розрахунку.

Так, при оформленні заяви-розрахунку, за якою Фонд фінансує лікарняні, роботодавці мають вказувати ті листки непрацездатності, на підставі яких необхідно здійснити виплату матеріального забезпечення. Включення до заяви-розрахунку лише первинного лікарняного листка без зазначення листків непрацездатності, які були видані як продовження первинного та за якими призначено допомогу від Фонду, є порушенням порядку використання страхових коштів.

Допомога по тимчасовій непрацездатності призначається на підставі ...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания