Новости

Аграрное рейдерство: боритесь — (не) поборете?

24.06.2020 / 16:30

Юридична безпека у земельних відносинах, на жаль, залишається загрозою для ведення бізнесу в Україні, хоча її рівень наразі знижується. Для уникнення або зменшення загроз слід вживати заходів юридичного й організаційного характеру, використовувати механізми та правила, які вже наявні у законодавстві України. Про це йшлося у ТПП України під час онлайн-конференції «АГРАРНЕ РЕЙДЕРСТВО: БОРІТЕСЯ – (НЕ) ПОБОРЕТЕ?», що відбулася за ініціативи комітету підприємців у сфері АПК.


Однією з головних засад для побудови і розвитку правового, демократичного та економічно незалежного й успішного суспільства є непорушність права приватної власності, що означає його охорону та захист, гарантованість вільного використання. Залучення системних інвестицій, розвиток приватних ініціатив не можливі без належних гарантій права власності. Через недосконалість правової та судової систем і відсутність дієвих та ефективних механізмів захисту прав агробізнесу щодо вільного та безперешкодного володіння землею продовжує прогресувати таке явище як рейдерство. З року в рік форми та методи рейдерських атак змінюються, але не стають менш небезпечними. І базуються вони на недоліках законодавства, відсутності довіри до державних інституцій і слабкості правоохоронної системи, корупції.

«Рейдерство – це чи не найсерйозніша перешкода для залучення інвестицій в економіку держави. Вважаю, що наш аграрний комітет, проводячи саме сьогодні конференцію, вдало обрав час, щоб проаналізувати проріхи у законодавстві разом із провідними експертам у цій сфері, спільно із аграріями оцінити реальну ситуацію та по можливості надати правову допомогу безпосередньо підприємцям. Важливо запобігти виникненню проблем, ніж потом роками боротися із наслідками, втрачаючи час, ресурси, а іноді і сам бізнес», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Основні недоліки законодавства, які уможливлюють рейдерство в правовідносинах оренди землі, пов’язані з процедурами...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания