Новости

Материалы уголовного производства: некоторые нюансы ознакомления стороной защиты

24.06.2020 / 12:14

Вікторія ГОРОЖАНОВА, адвокат ID Legal Group

Внаслідок змін, яких зазнав КПК за останні роки, з деякими матеріалами кримінального провадження учасники процесу (сторона захисту) за ст. 221 КПК мають право ознайомитись ще до закінчення досудового розслідування.

У ст. 221 КПК відсутній чіткий перелік документів, з якими може ознайомитись сторона захисту. Визначено, що слідчий (прокурор) може відмовити (власне на свій розсуд) в ознайомленні з матеріалами, які можуть зашкодити досудовому розслідуванню. Однак із практики відомо, що матеріалами, з якими найчастіше ознайомлюються до закінчення досудового розслідування, є такі:

  • витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань;
  • повідомлення про підозру;
  • матеріали, які стали підставою для обрання запобіжного заходу;
  • матеріали, які стали підставою для накладення арешту на майно тощо.

Також до матеріалів, з якими знайомиться до закінчення досудового розслідування сторона захисту, належать, звісно, всі ухвали слідчих суддів про проведення обшуків та тимчасового доступу до речей та документів, копії яких вручалися свідку або підозрюваному.

Після закінчення досудового розслідування сторона захисту має право на ознайомлення зі всіма матеріалами кримінального провадження та речовими доказами в разі складання обвинувального акта.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания