Новости

Пособие по беременности и родам: как рассчитывается размер, если женщина имеет стаж менее шести месяцев?

25.06.2020 / 17:00

Фонд соціального страхування України нагадав, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тривалість відпустки по вагітності та пологах, за кожен день якої Фонд компенсує втрачений заробіток, становить 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 140 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 70 днів після пологів). При цьому жінкам, віднесеним до 1 — 3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 — до пологів та 90 — після пологів).

Незалежно від тривалості страхового стажу кожна працююча жінка має право на 100 % компенсації втраченого заробітку за весь період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Для жінок, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше шести місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания