Новости

Возвращение в офис: как уменьшить риски для работников во время эпидемии Covid-19?

26.06.2020 / 08:37

Андрій ТИМОШЕНКО, директор з консультаційних послуг та управлінського консультування KPMG в Україні

Вплив Covid-19 спричинив перехід значної кількості працівників на віддалену роботу. Зараз відбувається процес повернення працівників до офісу. Водночас, коли зберігається ризик для населення від епідемії Covid-19, важливо зрозуміти, чи не призведе таке повернення до підвищеного ризику зараження працівників. Як убезпечити працівників та забезпечити їх безпечне повернення до робочих місць? Спробуємо знайти відповіді на ці запитання. 

Чи існує потреба повернути працівників до офісу?

Організації повинні чітко усвідомити цілі, яких вони бажають досягнути, дозволивши групам людей повернутися до офісу у короткостроковій перспективі і порівняти вигоди та ризики, пов’язані з таким поверненням.

Можливо варто розглянути варіант ступінчастого графіка повернення до офісу. При складанні планів необхідно враховувати цілу низку запитань. Насамперед, повернення до офісу стосується тих працівників, що виконують функції, які є критичними для роботи офісу, та ролі, які не можуть виконуватися повною мірою поза офісом, або тих, характер роботи яких відноситься до конкретних потреб, пов’язаних з роботою в офісному середовищі. При цьому враховуються такі чинники:

  • потреба у присутності команд з офісних операцій/команд, що виконують критичні функції життєзабезпечення офісу (так звані «shadow teams»);
  • віддалена робота становить ризики для ментального здоров’я;
  • незручності при роботі з дому;
  • потреба у доступі до конкретних робочих місць;
  • вплив віддаленої роботи на можливість навчання працівників;
  • потреба у додатковому обладнанні для виконання працівниками їхніх посадових обов’язків;
  • працівники, чиї посадові обов’язки не можуть виконуватись ефективно при віддаленій роботі;
  • працівники, чиї посадові обов’язки не можуть виконуватись повністю або частково поза офісом;
  • поганий інтернет-зв’язок;
  • залежність працівників від роботи громадського транспорту.

Підготовка до повернення в офіс

Якщо організація визначить, що повернення до офісу є вигідним для всіх працівників або конкретних груп працівників, рекомендується якнайшвидше отримати від компанії, що здійснює управління офісною будівлею, підтвердження наявності належних планів/пропозицій щодо зменшення рівня ризиків.

Організації зобов’язані насамперед захистити здоров’я та безпеку своїх працівників, а також клієнтів та інших відвідувачів їхніх офісів. Для забезпечення впорядкованості та ефективності процесу найкраще за все буде розпочати формування планів повернення до роботи ще до того, як з’являться ознаки, що загальнонаціональні та/або місцеві органи державної влади можуть розпочати пом’якшення або скасування карантинних обмежень.

Хоча Covid-19 є глобальною пандемією, поява єдиного глобального підходу, що стане панацеєю при пом’якшенні режиму локдауну, є малоймовірною. Обсяги плану та заходи, яких необхідно вжити, будуть різними залежно від застосовуваного законодавства. Отже, важливо, щоб кожна організація ознайомилась з положеннями чинного законодавства щодо забезпечення здоров’я та безпеки її співробітників та людей, що відвідують її офіс, а також зрозуміла загрози, які Covid-19 несе конкретно для неї до того, як буде запроваджено заходи, спрямовані на зменшення ризику інфікування людей вірусом Covid-19 та створення безпечного та здорового офісного середовища.

Поступове поетапне повернення

Повернення до офісу має бути поступовим і його рекомендується здійснювати поетапно, що дасть змогу організаціям провести тестування, оцінку та коригування процесів і протоколів зменшення рівня ризику перед тим, як знову відкрити офіс для великої кількості працівників і відвідувачів. Наприклад, організації можуть розглянути можливість повернення на першому етапі тих працівників, чиї функції є критично важливими для офісу або не можуть виконуватися повною мірою поза його межами.

Поступовий, поетапний підхід також надасть працівникам, які мають побоювання щодо повернення до офісу, додатковий час, який дозволить їм налаштуватись емоційно.

У разі якщо уряд терміново поновить карантинні обмеження через новий спалах епідемії (наприклад, на певній території), поступовий поетапний підхід дасть змогу оперативно зреагувати на зміну ситуації.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания