Новости

Обов’язок із перерахування до бюджету орендної плати пов’язується саме з фактичним отриманням особою права користування земельною ділянкою

10.07.2020 / 09:00

Верховний Суд переконаний, що принцип економічної обґрунтованості справляння плати за землю як майнового податку полягає в покладенні обов’язку з його сплати на особу, яка має юридичну можливість отримувати прибуток від використання землі, тобто обов’язок із перерахування до бюджету, зокрема, орендної плати пов’язується саме з фактичним отриманням особою права користування земельною ділянкою. Цей висновок узгоджується з вимогами законодавства.

Підпунктом 270.1.1 ст. 270 ПКУ передбачено, що об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. При цьому власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).  У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания