Новости

Е-больничные готовы к внедрению: 10 июля запускается тестовая версия

09.07.2020 / 16:30

Заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Yaroslav Kucher запросив українських лікарів долучитися до тестування веб-сервісу від Пенсійний фонд України та взяти участь у створенні зручного і надійного інструмента в роботі як для медичних закладів, так і для державних органів.

Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера за 9 липня:

МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України, ДП «Електронне здоров'я» та Міністерством цифрової трансформації продовжує активно розвивати електронну систему eHealth, щоб на основі точних, актуальних даних приймалися правильні рішення у сфері медицини. Поступово в систему вносяться певні зміни. Міністерство максимально сприяє тому, щоб дані вносились активно, чітко, щоб система була зручною для лікарів та пацієнтів.

Наразі в електронній системі охорони здоров'я розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це своєрідна революція у вітчизняній медицині. Зокрема, планується поступовий відхід від паперової форми медичних довідок. Першими буде переведено в електронну форму висновки про тимчасову непрацездатність (лікарняні) та свідоцтва про народження. Такі документи будуть створюватися лікарем на підставі медичних даних через електронний кабінет. Це буде уніфікована система.

Електронні лікарняні  запроваджуватимуться у два етапи. Перший — це спрощена система, яка передбачає, що лікарі зможуть вносити інформацію про тимчасову непрацездатність пацієнта на сайті Пенсійного фонду України. Надалі дані передаватимуться відповідним службам.

 МОЗ до 10 липня приймає від медичних закладів заявки для тестування спрощеної системи електронних лікарняних і закликає активно брати в цьому участь. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням — https://docs.google.com/forms/d/1VrqMk6i5onHJRtD91Ohrk6TBmrat_zyeEk5TH-95Pyc/edit?usp

МОЗ працює над тим, щоб спрощена система була інтегрована вже до кінця цього літа.

Другий етап запровадження електронних лікарняних — це повноцінна система. Планується, що вона буде запроваджена наприкінці 2020 – початку 2021 року.