Новости

ЕСВ: списывается ли недоимка/штрафы, начисленные самозанятому лицу, которое не получало доход и подало заявление о прекращении до вступления в силу Закона № 592?

14.07.2020 / 10:50

Чи підлягають списанню не сплачені суми (частина сум) недоїмки штрафних санкцій та пені, нараховані самозайнятим особам – платникам ЄВ, які протягом періоду з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Закону України від 13.05.020 р. № 592-ІХ не отримували доходи (прибуток) від їх діяльності та подали заяву про державну реєстрацію припинення платника податків до набрання чинності зазначеним Законом?

 Згідно з нормами п. 5 розділу I Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592), що набрав чинності 03.06.2020 р., підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 2464), несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зазначеним у підпунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, за період з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания