Новости

Стажировка или испытание: как проверить соответствие работника на работе?

20.07.2020 / 14:20

За словами ГУ Держпраці в Івано-Франківській області, на підприємствах усіх форм власності існує тільки два види стажування: стажування студентів та стажування безробітних. В інших випадках «стажування» — це праця без належного оформлення трудових відносин.

Відповідно до ст. 35 Закону «Про зайнятість населення», стажування в цілях придбання практичних навиків, необхідних для виконання посадових обов’язків, може бути організоване за наявності відповідного договору між роботодавцем, претендентом на посаду (безробітним) і державним центром зайнятості.

Відповідно до ст. 29 Закону «Про зайнятість населення», студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр», освітнім ступенем «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

Проте у разі необхідності перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається застосовується випробування. Відповідно до ст. 26 КЗпП  при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умову про випробування оговорюють при прийнятті працівника на роботу, тобто при укладанні із ним трудового договору, та, відповідно, зазначають у наказі  (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания