Новости

Особенности налогообложения юридических лиц: ответы налоговиков на вопросы плательщиков во время «горячей линии»

22.07.2020 / 18:30

Нещодавно Головним управлінням  ДПС у Рівненській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з в.о. заступника – начальником управління податків і зборів з юридичних осіб Хоній З.В. 
Тема «гарячої лінії»: «Особливості оподаткування юридичних осіб».


Чи включаються до складу орендної плати орендаря кошти, отримані як відшкодування (компенсація) земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та чи включаються орендодавцем до бази оподаткування ПДВ такі суми (у тому числі за умови, якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації таких витрат)?

У випадку, якщо орендодавцем (крім бюджетної установи) отримуються кошти від орендаря як відшкодування (компенсація) земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, такі кошти є складовою частиною орендної плати та включаються орендодавцем до бази оподаткування та оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку, у тому числі за умови, якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації таких витрат.

Чи враховуються штрафи та пеня, нараховані контролюючими органами та іншими органами державної влади, у складі витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування та чи здійснюється коригування сформованого фінансового результату до оподаткування?

...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания