Новости

Налог на недвижимость для сельхозпомещений: есть ли льготы по уплате?

22.07.2020 / 18:07

ТОВ має у власності нежитлові приміщення сільгосппризначення для тваринництва, які не використовуються за прямим призначенням. Чи поширюється дія пільги зі сплати податку на нерухомість за пп. «ж» пп. 266.2.2 ст. 266 ПКУ на ці приміщення?

В ІПК № 1227/6/99-00-04-03-03-06/ІПК податківці спочатку процитували пільгову норму: не є об’єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (пп. «ж» пп. 266.2.2 ст. 266 ПКУ).

З самої норми випливає, для користування пільгою мають одночасно виконуватися такі умови.

Перша. Будівлі мають належати на праві власності особам, які користуватимуться пільгою.

Друга. Будівлі, споруди повинні мати код за ДК 018-2000-1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства».

Третя. Ці будівлі не повинні здаватися в оренду, лізинг чи позичку.

Четверта. Ці будівлі мають належати сільськогосподарським товаровиробникам (юридичним та фізичним особам).

Отже, якщо хоча б якась з наведених умов не виконується, пільгою користуватися не можна.

В наведеній консультації податкова перевіряла виконання останньої умови. Вона зазначила, що згідно зі ст. 1 Закону № 2238 сільськогосподарським товаровиробником є фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. Причому наведене визначення не містить якогось кількісного критерію сільгосптоваровиробництва. З чого можемо виснувати, що такий кількісний критерій не має значення.

Таким чином, податкова підсумувала, якщо ТОВ не відповідає визначенню сільгосптоваровиробника ...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания