Новости

Споры по ТЦО-2020: проинформированные значит вооруженные

23.07.2020 / 12:33

Спори з трансфертного ціноутворення (далі — ТЦУ) є одними з найактуальніших з-поміж інших податкових спорів. Як показує практика, більшість спеціальних податкових перевірок з ТЦУ завершуються розглядом спорів в судах.

За офіційною статистикою ДПС України, тільки у 2019 році завершено 16 перевірок, за якими донараховано податку на прибуток на суму 118 295 000 грн, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на суму 48 084 100 грн. Станом на 31.12.2019 р. тривало 18 перевірок із ТЦУ.

Слід зауважити, що найбільшу частину усіх спорів із ТЦУ наразі складають так звані «технічні спори», які виникають не внаслідок висновків контролюючого органу про недотримання платником принципу «витягнутої руки», а через неподання звіту, визнання операцій контрольованими чи схожих «технічних» обставин. Ці спори з’явилися найпершими, відтак позиція суду із багатьох питань вже сформувалася та є цілком однозначною. Однак нещодавня судова практика містить декілька висновків, на які платникам варто звернути увагу.

Недопуск до проведення перевірки

Процедура призначення та проведення податкової перевірки із ТЦУ має свої особливості. Водночас як свідчить судова практика, податкові органи можуть не дотриматися формальних вимог щодо підстав та процедури призначення таких перевірок. Відтак передбачливі та уважні платники використовують своє право не допустити проведення податкової перевірки та оскаржують до суду відповідний наказ.

У цій справі платник направив на запит податкового органу документацію з ТЦУ. Проаналізувавши таку документацію, провівши пошук зіставних компаній в базі даних RUSLANA та здійснивши розрахунок рентабельності за відібраними компаніями, податковий орган направив на адресу Департаменту аудиту ДПС України ...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания