Новости

Реализация пива на разлив без потребления на месте торговли: необходима ли лицензия?

23.07.2020 / 17:30

ФОП перебуває на загальній системі оподаткування, має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та реалізує пиво на розлив без споживання на місці торгівлі (магазин площею 50,8 м2). Запитує: чи має вона оформлювати додаткову ліцензію?

ГУ ДПС у Донецькій пояснило так. За наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі.

Здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями мають право виключно суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування та спеціалізовані відділи, що мають статус суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) з універсальним асортиментом товарів.

При цьому Законом № 481 встановлено обмеження лише на тару, з якої реалізується така продукція, — тара місткістю від 50 до 600 л.

Під час обслуговування в закладах (підприємствах) ресторанного господарства за бажанням споживачів алкогольні напої можуть бути продані без споживання на місці тільки у відповідній упаковці.

/ІПК від 26.06.2020 р. № 2556/10/05-99-32-02/ІПК/