Новости

Соцстрахование и COVID-19: какие основания для оплаты листка нетрудоспособности во время карантина?

04.08.2020 / 15:00

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснило, що відповідно до частини першої ст. 22 Закону України від 23.09.1999 р. № 1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) на період тимчасової непрацездатності. Застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачує (сплачувала) і/або за яку сплачується чи сплачувався в установленому законом порядку єдиний внесок.

Підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи.

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника:  чим більший стаж –  тим більший відсоток виплати.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания