Новости

Уточнение реквизита «Призначення платежу» выполненного платежного поручения решается сторонами в порядке, согласованном между ними, без участия банка

10.08.2020 / 14:30
Уточнение реквизита «Призначення платежу» выполненного платежного поручения решается сторонами в порядке, согласованном между ними, без участия банка

У платіжних документах двох суб’єктів господарювання у графі «призначення платежу» значиться «оплата за пиломатеріали» та «оплата за навантажувальні роботи». Ця обставина стала підставою до висновку конт­ролю­ючого органу про отримання позивачем (платником єдиного податку) доходу від здійснення господарської діяльності у спірному періоді від ТОВ.

Водночас, як свідчать надані позивачем до заперечень на акт перевірки документи, кошти, що були визнані податковим органом результатами господарської діяльності позивача, сторонами угоди визначені як поворотна фінансова допомога. Помилково зазначені у платіжних документах призначення платежів пізніше приведені у відповідність письмовими уточненнями з боку позикодавця, а самі суми позики повністю повернені у визначені договорами строки.

Аналізуючи цю справу, Верховний Суд виходив з такого. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі конт­рагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦКУ). Укладення позивачем правочину про надання поворотної фінансової допомоги паралельно із веденням інших видів підприємницької діяльності законодавством не забороняється.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания