Новости

НДС: при каких обстоятельствах экспедитор может применять ставку 0 %?

11.08.2020 / 11:30

Платник податку повідомив, що на дату перерахування коштів експедитором перевізнику (перша подія) перевізником було складено ПН з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 %. За фактом надання послуги з міжнародного перевезення перевізником було складено РК до такої ПН, яким виведено в нуль її показники, та нову ПН із нарахуванням ПДВ за ставкою 0 %. При цьому дата реєстрації такої нової ПН не відповідає даті фактичного перерахування коштів експедитором. Як виправити таку помилку?

ДПС України, зокрема, пояснила, що у разі складання перевізником на дату перерахування експедитором коштів в оплату вартості послуг з міжнародного перевезення ПН з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 %, такий перевізник повинен скласти РК до такої ПН, в якому вивести в нуль її показники (такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН експедитором), та скласти нову ПН із застосуванням ставки ПДВ 0 % і зареєструвати її в ЄРПН. Дата складання такої нової ПН повинна відповідати даті першої події за операцією, тобто даті перерахування коштів експедитором перевізнику в оплату послуг з перевезення.

Така правильно складена нова ПН є підставою для нарахування експедитором податкових зобов’язань з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 % при отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення перевезення для замовника.

/ІПК від 14.07.2020 р. № 2827/6/99-00-05-06-02-06/ІПК/