Новости

Господдержка сельхозпроизводителей: на 1 175 новых единиц расширен Перечень сельхозтехники, стоимость которой будет компенсироваться государством

12.08.2020 / 11:45

У рамках реалізації бюджетної програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується.

«До переліку додано 1 175 нових найменувань техніки та обладнання, тепер їх налічується 13 719 від 183 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 2», — коментує Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, до нових одиниць техніки додалися трактори ХТЗ, ЮМЗ, ХТА, зернозбиральні комбайни Скіф, Славутич, самоскиди-зерновози КрАЗ, самохідні обприскувачі, а також ґрунтообробна і посівна техніка, обладнання для утримання тварин тощо.

«Оновлення виробничого оснащення дає змогу виробникам сільськогосподарської техніки та обладнання підвищувати конкурентоспроможність своїх виробництв та збільшувати їх прибутки», — наголошує Міністр.

Довідково 

Нагадаємо, на 2020 рік бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено 1 млрд грн. Аграріям вже компенсовано близько 716 млн грн за придбану техніку й обладнання (передбачено 1 млрд). Кошти отримають 1 481 аграрій, які придбали 2 295 одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму 2,8 млрд. Продовження програми заплановано і на наступні роки.