Новости

Критерієм зменшення бази оподаткування ПДФО є можливість дійти висновку про те, що витрати фактично понесені та спрямовані на отримання доходу

13.08.2020 / 08:30

Верховний Суд погоджується з тим, що положення п. 177.4 ст. 177 ПКУ (в редакції, чинній з 01.01.2015 р.) не містять прив’язки до поняття «операційна діяльність». Вони прямо пов’язують витрати із безпосереднім отриманням доходу.

Таким чином, для набуття права на обліковування витрат відповідно до положень зазначеної статті має бути наявним прямий зв’язок між понесеними витратами з отриманим доходом. При цьому зазначені у вказаній правовій нормі види витрат умовно можна віднести до категорій: прямі матеріальні витрати, на оплату праці, на сплату ЄСВ, інші витрати (загальновиробничі, адміністративні тощо).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания