Новости

ИТ-индустрия: в Верховной Раде зарегистрированы два законопроекта для запуска Дія City

13.08.2020 / 11:15

Мінцифри повідомило, що працює над введенням Дія City в законодавче поле України. 

По-перше, у Парламенті зареєстровано проєкт закону України № 3979 «Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні». Це профільний законопроєкт, який регламентуватиме роботу Дія City і де зазначено основні заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії.

По-друге, щоб резиденти Дія City могли працювати за спеціальними податковими умовами, паралельно із профільним законопроєктом зареєстровано проєкт закону № 3933-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)».

Обидва законопроєкти доопрацьовуватимуться з Комітетом цифрової трансформації,  Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики, представниками провідних IT-компаній. Разом працюватимемо над тим, щоб підвищити рівень конкурентоспроможності України у сфері ІТ-індустрії та забезпечити максимально зручні й ефективні умови для IT-компаній.

Профільним законопроєктом передбачено впровадження:

 • особливого режиму оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії; 
 • спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії; 
 • можливості обрання контрактної форми трудового договору під час оформлення трудових відносин в IT-компаніях;
 • зараз обговорюємо з IT-компаніями можливість резидентам Дія City продовжувати роботу з ФОП, але за умови, що їхня кількість не перевищуватиме близько 50 %. 

У законопроєкті зазначені критерії, за якими IT-компанії зможуть отримати резидентство Дія City:

 • компанія, відповідно до її установчих документів та відомостей в ЄДР,  має здійснювати винятково види діяльності ІТ-індустрії;
 • середньомісячна зарплата працівників компанії становить 1 200 євро;
 • витрати компанії на оплату праці працівників у загальній структурі її витрат має становити не менше ніж 70 %;

Також резидентство матимуть змогу отримати стартапи, якщо:

 • компанія залучила фінансування від одного або декількох венчурних фондів або інших інституційних інвесторів на загальну суму не менше 50 000 євро; 
 • стартап або його учасники взяли участь в акселераційній програмі та отримали від уповноваженого органу акселераційної програми документ, що підтверджує успішне її проходження.

Що стосується законопроєкту, який вноситиме зміни до ПКУ, то ним передбачається оподаткування:

 • заробітної плати працівників ІТ-індустрії на 5 % податку з доходів фізичної особи та 5 % єдиного соціального внеску (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску);
 • введення податку на виведений капітал за ставкою 18 %.

Варто зазначити, що право на користування податковими пільгами матимуть ІТ-компанії, що відповідатимуть вимогам профільного законопроєкту та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган — центральний орган виконавчої влади.

Сподіваємось, що прийняття цих законопроєктів сприятиме тому, що Україна протягом найближчих років стане лідером в індустрії інформаційних технологій, а частка ІТ-індустрії у загальному ВВП України зросте до 10 %.