Новости

Чинне законодавство не виключає право на списання втраченого у межах норм товару на підставі довідок осіб, за допомогою яких відбувалась процедура експорту товару

13.08.2020 / 15:30

За обставинами, що були встановлені судами попередніх інстанцій, позивач, реалізовуючи на експорт зернові, списав частину зерна у зв’язку із його втратами, що виникли при прийманні, розміщенні та зберіганні зерна. На думку позивача, втрати товарів у процесі зберігання/транспортування та навантаження є об’єктивно існуючими природніми та невідворотними процесами, що знаходяться поза межами прямого конт­ролю та впливу підприємства і є невід’ємною частиною звичайного технологічного процесу їх експорту. При цьому втрати в межах норм слід вважати такими, що пов’язані із здійсненням господарської діяльності, що виключає застосування положень пп. «г» п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Верховний Суд погодився з тим, що зміст ПКУ свідчить про те, що використання платником ПДВ товарів, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, поза межами його господарської діяльності зумовлює виникнення в нього обов’язку визначити податкові зобов’язання з ПДВ. У свою чергу у разі використання таких активів безпосередньо в господарській діяльності платника податку такий обов’язок в останнього не виникає.

На думку Суду, доводи податкового органу про те, що списання...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания