Новости

Налог на недвижимое имущество-2020: налоговики отвечают на вопросы плательщиков

17.08.2020 / 11:30

Під час чергової «гарячої лінії» щодо порядку сплати податку на нерухомість запоріжці, зокрема запитували про таке.


Фізична особа-підприємець має у власності нежитлове приміщення. Чи є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, такий підприємець?

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Фізична особа отримала у власність нерухомість в другій половині року. Як така нерухомість оподатковуватиметься?

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості, то податок сплачується фізичною особою – платником, починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об'єкт.

Орган державної податкової служби направляє податкове повідомлення-рішення зазначеному власникові після одержання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.

Що робити, якщо фізична особа не отримала повідомлення-рішення про сплату податку, але є власником нерухомості?

У такому разі необхідно звернутися до органів податкової служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку.

Чи надається пільга зі сплати податку на нерухоме майно на квартиру, що здається в оренду?

Згідно з пп. 266.4.2 ст.266 ПКУ пільги з податку на житлову нерухомість не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області