Новости

РРО: какова ответственность, если фискальный чек не содержит обязательные реквизиты?

17.08.2020 / 12:00
РРО: какова ответственность, если фискальный чек не содержит обязательные реквизиты?

Яка передбачена відповідальність у разі видачі фіскального чека, в якому відсутні обов’язкові реквізити, в тому числі акцизний податок?

Документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон) за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • у разі встановлення в ході перевірки факту, зокрема, невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
  • вчинене вперше — 10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушення — 50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг).

Також за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 155 прим. 1 КпАП до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням встановленого законом порядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від двох до п’яти НМДГ та на посадових осіб — від п’яти до десяти НМДГ.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти НМДГ і на посадових осіб — від десяти до двадцяти НМДГ.

ЗІР, категорія 109.20