Новости

Налоговая реформа — 2020: каких изменений претерпел Закон № 466?

18.08.2020 / 11:32

Олександр ЧЕРІНЬКО, Андрій СЕРВЕТНИК та Володимир ЮМАШЕВ, партнери «Делойт» в Україні

З 08.08.2020 р. набрав чинності Закон України № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» (далі — Закон № 786) (законопроєкт № 2524).

Хоча Закон № 786, судячи з назви, мав би стосуватися лише спрощення роботи фізичних осіб — підприємців, однак він містить також низку змін до прийнятого раніше Закону № 466-IX, що розроблялись у Верховній Раді протягом червня 2020 року. Частину запропонованих змін (переважно щодо перенесення терміну набрання чинності окремими положеннями податкової реформи, наприклад, набрання чинності правилами щодо контрольованих іноземних компаній) було відхилено під час розгляду Закону № 786 безпосередньо на пленарному засіданні. У зв’язку з цим більшість змін, дату набрання чинності яких раніше планувалося відтермінувати (наприклад, нові правила визначення об’єкта оподаткування для постійних представництв, оподаткування в Україні операцій з акціями та корпоративними правами іноземних компаній тощо), наберуть чинності у строки, встановлені Законом № 466.

Серед основних нововведень Закону звертаємо увагу на такі.

Податок на прибуток  підприємств

Уточнено, що авансовий внесок не нараховується на суми операцій, які для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів (так званих конструктивних дивідендів, визначених у пунктах 4 — 7 пп. 14.1.97 ст. 14 ПКУ).

Уточнено визначення розумної економічної причини (ділової мети). Обсяг операцій, до яких застосовується коригування, залишається незмінним (усі операції з нерезидентами).

Вилучено норму про неврахування у податковому обліку амортизації основних засобів, які не використовуються у зв’язку з їхньою модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания