Новости

Назначение пенсии: как «докупить» страховой стаж?

18.08.2020 / 15:35
Назначение пенсии: как «докупить» страховой стаж?

В ГУ ДПС у Рівненській області проінформували, що на Рівненщині у поточному році можливістю «докупити» страховий стаж скористались 48 осіб. З них 42 громадян заключили договори про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за попередні періоди та 6 платників – про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Податківці звертають увагу, що з метою збільшення страхового стажу для громадян передбачена можливість:

  • одноразової сплати єдиного соціального внеску за укладеним договором у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01.01.2004 р. до 31.12.2010 р.). При цьому сума єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Так, у 2020 році така сума становить 2 078,12 грн за місяць;
  • сплати єдиного внеску, на період не менше одного року, за укладеним договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. В даному випадку, сума єдиного внеску, яка підлягає щомісячній сплаті не може бути меншою 1 039,06 грн.

Перелік документів, необхідних для укладення даних договорів, зазначено в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449.