Новости

Алексей Любченко: ГНС достигла рекордных значений налоговой эффективности по НДС

18.08.2020 / 08:30
Алексей Любченко: ГНС достигла рекордных значений налоговой эффективности по НДС

Податкова ефективність з ПДВ досягла рекордних значень за останні 10 років — 3,03 % за деклараціями січня — червня 2020 року. Про це під час засідання Колегії ДПС заявив Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

За його словами, податкова ефективність зросла з 2,67 % у квітні цього року до 3,15 % — у травні, 3,33 % — у червні, та 3,14 % — у липні. Для порівняння за аналогічний період минулого року цей показник складав 2,68 %.

Середньомісячні надходження ПДВ у травні — липні збільшились до 8,5 млрд грн, або у 1,4 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«Такі результати ми маємо завдяки руйнуванню схем ухилення від оподаткування. Ми практично припинили масове існування такого поняття як скрутка, і мінімізували можливість формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ», — зазначив Голова ДПС Олексій Любченко.

Поліпшити ефективність адміністрування ПДВ вдалося за рахунок переходу до моделі оперативного реагування на податкові ризики, що вже дозволило залучити 11,8 млрд грн.