Новости

Статистика ГНС: 45 % жалоб от граждан — на невыдачу фискального чека

20.08.2020 / 14:50

У ДПС України фіксують зростання кількості отриманих від громадян скарг на діяльність суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг щодо порушення вимог законодавства про порядок проведення розрахункових операцій, обіг підакцизної продукції та дотримання роботодавцем законодавства щодо  укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Підрозділами фактичних перевірок ДПС України у цьому році отримано більше 700 таких скарг від громадян.  

У переважній більшості громадяни повідомляють про нероздрукування та невидачу покупцям розрахункового документа (чека). З цього питання надійшло 300 скарг, або 45 % від загальної кількості.

З фактами порушення вимог законодавства щодо реалізації підакцизних товарів надійшло 140 скарг, або 20 %, неоформлення трудових відносин — 260, або 30 %.

Звертаємо увагу, що звернення громадян є підставою для проведення фактичної перевірки згідно з вимогами підпунктів 80.2.3, 80.2.5, 80.2.7 ст. 80 ПКУ.

Майже у 100 % випадків скарги підтверджуються виявленням порушень вимог законодавства під час проведення фактичних перевірок господарських одиниць.

Просимо суб’єктів господарювання в обов’язковому порядку виконувати вимоги законодавства України в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, реалізації підакцизної продукції та трудових відносин.

Додатково повідомляємо, що Законом України від 17.03.2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, крім фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.