Новости

Производство электрической энергии: как урегулирован вопрос обложения акцизным налогом?

20.08.2020 / 17:30

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі — Закон № 466) внесено ряд змін до ПКУ.

Так, Законом № 466 приведено у відповідність із нормами ПКУ до положень Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо:

  • винятку з переліку платників акцизного податку оптового постачальника електричної енергії (пп. 212.1.12 ст. 212 ПКУ);
  • уточнення визначення платника акцизного податку — виробника електричної енергії (пп. 212.1.13 ст. 212 ПКУ).

Платниками акцизного податку визначено виробників електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її на ринку електричної енергії. Уточнено і перелік операцій, які є об’єктом оподаткування акцизним податком, зокрема, передача для власного споживання в межах одного підприємства електричної енергії, що вироблена на цьому підприємстві, виключена з об’єкта оподаткування. Тобто виробники електричної енергії не сплачуватимуть акцизний податок з електроенергії для власного споживання.

Довідково: до операцій, що є об’єктом оподаткування акцизним податком належать і реалізація та/або передача в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.

Водночас норма пп. 213.1.2 ст. 213 ПКУ щодо визначення об’єкта оподаткування не поширюється на операції з передачі в межах одного підприємства електричної енергії (за кодом 2716 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), виробленої на об’єктах електроенергетики.

Зміни до підпунктів 212.1.12 та 212.1.13 ст. 212, пп. 213.1.2 ст. 213 ПКУ набрали чинності 23.05.2020 р.