Новости

Частичная безработица: помощь планируют оказывать не только из-за COVID-19

20.08.2020 / 15:45

Уряд розширив дію ст. 471 Закону України «Про зайнятість», яка передбачала допомогу по частковому безробіттю на період карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Відповідний законопроєкт був ухвалений 19 серпня на черговому засідання Кабміну.

Наразі законодавство передбачає надання цього виду допомоги тільки в період карантину через коронавірус. Новий законопроєкт розширює програму з часткового безробіття і дозволяє отримувати допомогу у разі встановлення подібних обмежень у зв'язку з іншими захворюваннями в майбутньому та надає уряду право визначати порядок надання допомоги на період карантину, її розмір, строки надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

Програма підтримки з часткового безробіття продемонструвала свою дієвість у запобіганні масовому вивільненню працівників. Завдяки їй вдалося зберегти понад 360 тис. робочих місць, здійснивши загальні виплати на суму більш 1,5 млрд грн. 

Довідково:

Допомога з часткового безробіття виплачується роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином. 

Для отримання допомоги роботодавцю необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ. Детально про порядок і умови отримання допомоги з часткового безробіття можна ознайомитися за посиланням.