Новости

Земельные отношения: ГНС о налоговых нюансах

25.08.2020 / 16:20

Кожен суб’єкт господарювання має справу із земельними відносинами, які мають особливу специфіку як правового регулювання, так і податкового та бухгалтерського обліку. Тож Офіс великих платників податків ДПС нагадує про особливості нарахування та сплати земельного податку.

Для юридичних осіб наймовірніша нагода стати власником землі – отримати її внаслідок укладення цивільно-правового договору, тобто насамперед через купівлю-продаж, міну чи дарування. Відчуження можливе й внаслідок інших правочинів, що передбачають перехід права власності, наприклад ренти.

Підприємства комунальної та державної форми власності не виступають власниками ділянок, якими користуються оскільки ті перебувають у відповідній власності й ними розпоряджаються відповідні органи влади.

Земельна ділянка як об’єкт права власності включає у себе частину земної поверхні з установленими межами та певним місцем розташування. Власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.

Використання землі в Україні є платним (ст. 206 ЗКУ). З цього випливає необхідність внесення до бюджету плати за землю.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания