Новости

Складання рішення про застосування штрафних санкцій не за формою ППР не може бути самостійною підставою для визнання протиправним такого рішення

26.08.2020 / 10:00

Верховний Суд не погодився з висновками судів попередніх інстанцій про те, що складання контролюючим органом рішення про застосування до суб’єкта господарювання штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» не у формі податкового повідомлення-рішення, як того ­вимагає ПКУ, є достатньою підставою для визнання такого рішення протиправним.

Дійсно системний аналіз положень пп. 14.1.265 ст. 14, п. 58.2 ст. 58 ПКУ свідчить, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган. Поняття «грошове зобов’язання» охоплює всі суми коштів, які підлягають сплаті як штрафні санкції за порушення вимог законодавства, дотримання якого контролюють контролюючі органи, в тому числі і штрафні санкції за порушення законодавства, яке регулює обіг спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания