Новости

Перевод работников на работу в условиях неполного рабочего дня (недели): как осуществлять оплату труда?

01.09.2020 / 14:20

ГУ Держпраці у Тернопілській області зазначило, що переведення працівника на роботу в умовах неповного робочого дня (тижня) проводиться за згодою працівника і оформляється наказом по підприємству.

У разі незгоди працівника, таке переведення повинно проводитись із дотриманням вимог частини третьої ст. 32 Кодексу законів про працю України, а саме: «Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці».
При почасовій системі оплаті праці (годинна тарифна ставка / місячний посадовий оклад) оплата праці проводиться за фактично відпрацьований час.
Фактично відпрацьований час відображається у табелях обліку робочого часу, що регламентується наказом Держкомстату України від 05.08.2008 р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

При відрядній системі оплаті праці – за фактично виконану роботу по відрядних розцінках, встановлених на підприємстві. Кількість (об’єм) виконаної працівником роботи відображається у нарядах на виконання робіт.

У всіх випадках оплата проводиться із обов’язковим додержанням мінімальних державних гарантій в оплаті праці, встановлених Кодексом законів про працю України та Законом України «Про оплату праці».

Також відповідно до частини другої ст. 30 Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.