Новости

Аккредитивная форма расчетов: валютный надзор для операций экспортеров упрощен

04.09.2020 / 11:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Національний банк України постановою від 27.08.2020 р. № 126 спростив валютний нагляд для експортних операцій українських компаній, що здійснюються з використанням акредитивної форми розрахунків. 

Постановою передбачено, що контроль за дотриманням граничних строків розрахунків за такими операціями може припинятися з моменту отримання підприємством коштів від банку в межах акредитиву. 

Визначено також, що страхові (перестрахові) брокери-резиденти мають право купувати іноземну валюту для здійснення розрахунків за договорами про страхування з страховиками-нерезидентами виключно із страхування ризиків, пов'язаних з морськими перевезеннями, комерційною авіацією, запуском космічних ракет і фрахтом (включаючи супутники), якщо об'єктом страхування є майнові інтереси, пов'язані з товарами, які транспортуються, та/або транспортним засобом, яким вони транспортуються, та/або будь-яка відповідальність, що виникає у зв'язку з таким транспортуванням товарів. 

Постанова набрала чинності 29.08.2020 р.