Новости

Новации законодательства: ГНС о новых основаниях для проверок на период карантина

04.09.2020 / 14:00

Головне управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що 08.08.2020 р. набрав чинності Закон України від 14.07.2020 р. № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (опублікований 07.08.2020 в газеті «Голос України» № 138), яким внесено зміни до п. 52.2 ст. 52 підрозділу 10 розділу ХХ, а саме: 

- на період дії карантину контролюючим органам надано право проводити документальні позапланові перевірки за зверненнями платника податків; 

- документальні позапланові перевірки проводяться також і з підстав, визначених пп. 78.1.7 ст. 78 ПКУ (тобто коли розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків). 

Нагадаємо, що з 18.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, діє мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період, крім: 

- документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків; 

- документальних позапланових перевірок з підстав, визначених пп. 78.1.7 та 78.1.8 ст. 78 ПКУ; 

- фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині: 

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; 
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків; 
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; 
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ст. 80 ПКУ.