Новости

Уволить женщину с «декретного места»: есть ли такое право у работодателя?

08.09.2020 / 14:30

ГУ Держпраці у Черкаській області відповіло на запитання, чи має право роботодавець звільнити жінку, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, якщо ця жінка працювала на місці основного працівника, який на той час знаходився у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку.

На час відпустки основного працівника по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку роботодавець має право прийняти іншу особу за строковим трудовим договором відповідно до вимог ст. 23 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).

Враховуючи вимоги частини другої ст. 184 КЗпП України звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов`язковим працевлаштуванням. Обов`язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Враховуючи викладене, звільнення такої жінки з роботи до досягнення дитиною трьохрічного віку за закінченням строку трудового договору без працевлаштування вважається незаконним.