Новости

Сергей Марченко: «Эффективная работа таможни — это вопрос национальной безопасности»

12.09.2020 / 11:00

 «Немає у держав складнішої і проблемнішої інституції, аніж митниця. Адже це – до 50 % наповнення бюджету. Якщо вона не працює, країна мусить шукати ресурси, запозичувати десь гроші... Водночас ефективна робота митниці — це питання національної безпеки», —  розповів Міністр фінансів Сергій Марченко під час інтерв’ю для видання ЦЕНЗОР.

За словами Міністра, сьогоднішня ситуація в митних органах вимагає щоденних рішень, щоб зняти весь шквал проблем і запитань та запустити нормальну роботу системи.

«У нас багато справ. Скажімо, прагнемо закінчити конкуренцію між митницями за клієнтів. Коли якась митниця створить кращі умови, порівняно з іншою... Вирівняємо митну вартість в усіх 16 митницях. Якщо десь буде нижча вартість, значить, попрощаємось з керівником. Зрештою, митниця має стабілізуватися і забезпечити результат», — зазначив Сергій Марченко. 

Коментуючи кадрові рішення в Держмитслужбі, Міністр розповів, що уже запущено проект з оцінки кваліфікації та доброчесності посадовців на митниці, який є тестом на профпридатність.

«Ми запустили оцінку кваліфікації та доброчесності посадовців на митниці. Таку атестацію проходитиме весь особовий склад митниці, всі керівники. І це буде обов’язковою умовою для подальшої роботи в Держмитслужбі», — сказав Міністр фінансів.