Новости

Еженедельный обзор ИНК

11.09.2020 / 09:57

Огляд підготувала Вікторія ГНАТЕНКО, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

COVID-19: проведення лабораторних тестувань на коронавірус

ДПС України повідомила, оскільки послуги з лабораторного тестування на COVID-19 з використанням методів полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу не містяться у переліку винятків від звільнення від оподаткування ПДВ, наведених в абзацах «а» — «о» пп. 197.1.5 ст. 197 ПКУ, то операції з постачання таких послуг звільняються від оподаткування ПДВ.

/ІПК від 17.08.2020 р. № 3385/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Реалізаціяімпортних товарів

Підприємство повідомило, що при ввезенні товарів на митну територію України у митному режимі імпорту ним було сплачено ПДВ виходячи з індикативної (митної вартості), яка є вищою, ніж їх договірна вартість. Надалі підприємство планує здійснювати реалізацію таких товарів на митній території України за вартістю, нижчою за індикативну (митну вартість), але вищою ніж ціна їх придбання у постачальника. Як визначається база оподаткування?

ДПС України пояснила, що при реалізації таких товарів база оподаткування ПДВ визначається за загальним правилом — виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості та, відповідно, обов’язку щодо донарахування податкових зобов’язань з ПДВ не виникає.

/ІПК від 17.08.2020 р. № 3382/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Надання доступу до об’єктів права інтелектуальної власності

Підприємство запитує, чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання майнових прав інтелектуальної власності у вигляді надання доступу до об’єктів права інтелектуальної власності (фото-, відео-, навчальних матеріалів, практичних завдань, проходження тестування тощо), що становлять предмет онлайн-сервісу та/або інтернет-сайта, а також операції з надання доступу до окремих функцій онлайн-сервісу та/або інтернет-сайта?

ДПС України пояснила, оскільки за своєю фактичною сутністю під наданням майнових прав інтелектуальної власності у вигляді доступу до вищезазначених об’єктів права інтелектуальної власності, що становлять предмет онлайн-сервісу та/або інтернет-сайта, а також доступу до окремих функцій онлайн-сервісу та/або інтернет-сайта, йдеться про доступ, скориставшись яким підприємство отримує програмну продукцію (її копію) або право на використання програмної продукції на підставі відповідних договорів та умов, визначених главою 75 ЦКУ, то для цілей оподаткування ПДВ операції нерезидентів з надання такого доступу підприємству розцінюються як операції з постачання програмної продукції або операції з надання права на використання програмної продукції, що не підлягають оподаткуванню ПДВ відповідно до пункту 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

/ІПК від 17.08.2020 р. № 3383/ІПК/99-00-05-06-02-06/

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания