Новости

Итоги недели

11.09.2020 / 13:37

Огляд підготували Вікторія АЛЕКСЄЄВА, Юлія ГАНИЧ, консультанти з питань оподаткування

Бюро економічної безпеки: депутати готують заміну податковій міліції  

Верховна Рада прийняла за основу законо­проєкт № 3087-д «Про Бюро економічної безпеки». Його було розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічної безпеки України.

Планується, що Бюро стане правоохоронним органом з функціями виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому.

Проєктом визначаються завдання та повноваження Бюро, правовий статус, обов’язки та відповідальність працівників Бюро, основи його співпраці з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав та міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.

Верховна Рада доручила Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики доопрацювати зазначений законопроєкт. Зміни до Кримінального процесуального кодексу України профільним Комітетом винесено в окремий законопроєкт.

Звіт у розрізі країн: Мінфін працює над розробкою нової ТЦУ-форми

Мінфін спільно з ДПС розробили Дорожню карту з підготовки та приведення у відповідність проєктів нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 16.01.2020 р. № 466-IX. Як свідчить ця карта, розробка, погодження та реєстрація Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country reporting) та порядку його заповнення має бути завершена до 23.11.2020 р.

Звіт є складовою трирівневої структури документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (Local file), глобальну документацію (Master file) та звіт у розрізі країн (Country-by-Country reporting) в межах імплементації 13 кроку Плану дій BEPS.

Очікується, що вперше платникам податків доведеться подати звіт у розрізі країн за фінансовий рік, який закінчується у 2021 році, але не раніше року, в якому компетентними органами укладено багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами (Мultilateral Сompetent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports).

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания