Новости

Налоговые новации: ответы налоговиков с «горячей линии»

15.09.2020 / 14:00

Зміни у законодавстві завжди особливо цікавлять бухгалтерів підприємств та підприємців. Тож,  можливо, буде корисно переглянути відповіді на запитання запоріжців під час проведення гарячої лінії  Головним управлінням ДПС у Запорізькій області.

Якщо основний засіб вводиться в експлуатацію у вересні, який вартісний критерій застосовувати?

Вартісний критерій для віднесення необоротних активів до основних засобів, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) - становить 20 тис. гривень.

Така норма визначена пп 14.1.138 ст. 14 ПКУ (внесена Законом України від 16.01.2020 р. № 466 (до змін було – 6 тис. грн) та набула чинності 23 травня 2020 року.

Такий вартісний критерій застосовується до основних засобів, що вводяться в експлуатацію після 22 травня 2020 року.

Коли підприємці – єдинники, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, повинні застосовувати РРО?

Для підприємців – платників єдиного податку 2-ї – 4-ї груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), передбачений поетапний перехід на застосування РРО та/або програмних РРО.

Так, підприємці - платники єдиного податку другої – четвертої груп, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я повинні застосовувати РРО та/або програмні РРО З 01 січня 2021 року.

З інформацією про впровадження програмних РРО можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Які необхідні дії, щоб використовувати програмний РРО?

Для переходу до застосування програмного РРО суб’єкту господарювання необхідно буде виконати такі дії:

- встановити (інсталювати) на пристрій програмний РРО (комерційне рішення або безкоштовне, запропоноване ДПС);

- зареєструвати програмний РРО, направивши відповідну заяву до фіскального сервера ДПС;

- отримати у одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг електронні підписи касирів та/або печатки суб’єкта для роботи на програмному РРО;

- направити повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа, що будуть застосовуватись на програмному РРО.

Після цього можна здійснювати розрахункові операції із застосуванням програмного РРО.