Новости

Получение доступа к информации через сайт: облагать или не облагать НДС?

16.09.2020 / 09:10

Віталій СМЕРДОВ, партнер CroweLF Ukraine, позаштатний консультант Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

До останнього часу в роз’ясненнях податкової служби зазначалося, що якщо поставка/придбання програмного забезпечення (далі — ПЗ) полягає в отриманні доступу до такого продукту (без фактичної поставки ПЗ/його копії) і виражається в наданні права на пошук, обробку і отримання інформації, а також в інших аналогічних діях, то такі операції не підпадають під ПДВ-пільгу за п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, а мають розглядатися як послуги у сфері інформатизації з надання інформації та оподатковуватися ПДВ за правилами п. 186.3 ст. 186 ПКУ.

Звідси доходимо висновку:

  • якщо замовник є нерезидентом, то операція не є об’єктом ПДВ (оскільки місце поставки розташовано за межами митної території України);
  • якщо замовник є резидентом, то операція є об’єктом ПДВ з оподаткуванням за ставкою 20 %.

Такий висновок з’являвся в листах ДПС навіть незважаючи на те, що ПДВ-пільга за п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ поширювалася і, зокрема, на операції з надання доступу до ПЗ, інтернет-сайтів, онлайн-сервісів. Тому з позицією податкової служби не завжди погоджувалися.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания